Zdobywanie pracy (część 47) – Podsumowanie 2 ścieżek

Zdobywanie pracy na rynku ukrytym to tak naprawdę balans między Ja a ONI oraz między dawaniem i braniem. Po to, by odnieś na nim sukces musisz zacząć od siebie. Zobaczyć kim jesteś. Jaki masz potencjał. To pytanie o umiejętności i predyspozycje. Tylko w ten sposób odpowiesz na pytanie: jak Ty jesteś w stanie wzbogacić życie innych ludzi? Co możesz im wartościowego dać od siebie? Jakie korzyści zaproponować? Zaczynasz od JA, kończysz na MY.

Idąc dalej. Najpierw dajesz coś od siebie, po to by coś wziąć dla siebie. Dajesz korzyści, ale tylko tym osobom i organizacjom, które Ty wybrałeś, i w których Ty chcesz pracować. Nie dlatego, że jesteś butny czy arogancki – ale dlatego, że masz prawo dokonywania wyboru i nie jesteś skazany na wykonywanie pracy, której nie lubisz lub na tkwieniu w warunkach, które Cię niszczą. Masz moc kształtowania swojego przeznaczenia oraz tego, jak przejdziesz przez życie. Szkoda czasu na to, by się bać. Szkoda życia na to, by koncentrować się tylko na sobie i swoich potrzebach. Trzeba zachować równowagę. Jak linoskoczek.

Do tej pory ukazały się następujące artykuły:

  • http://www.nestorowicz.pl/ Bartosz Nestorowicz

    Dzisiejszy wpis jest bardzo zwięzły – zdaję sobie z tego sprawę. Za tydzień pojawi się jeszcze 1 artykuł z cyklu. Potem – przez okres sierpnia – pozwolę sobie na odrobinę oddechu i przerwy. Pojawi się natomiast jako rekompensata kilka wpisów o lenistwie. A we wrześniu – w pewnym sensie niespodzianka. Co najmniej jedna:) Oczywiście moja przerwa nie oznacza, że nie będziemy w kontakcie. Wciąż zachęcam do komentarzy oraz w razie potrzeby do prywatnych wiadomości. Do zobaczenia!