Zdobywanie pracy (część 45) – Kiedy Ścieżka Niezachwianej Pewności może nie zadziałać?

Dzisiaj wyjątkowo krótko. Może przez fakt, iż jestem już bardzo zmęczony i potrzebuję wypoczynku? Do rzeczy jednak. Pierwsza ścieżka już za nami. Nie jest ona trudna ani skomplikowana. Wymaga jedynie od podróżującej nią osoby cierpliwości i konsekwencji. Jest też bezpieczna. Podróżując nią nie doświadczasz bowiem aż tylu negatywnych emocji i tkasz tkaninę swoim rytmem. Bardzo pewnie.

A jak wygląda druga ze ścieżek? Zanim przejdę do jej omówienia dwie uwagi.

Pierwsza. Każda firma przechodzi przez cykl zatrudniania nowych pracowników i zwolnień lub odejść z własnej woli. W motoryzacji na przykład obserwuję taki cykl co 3-4 lata. Przez rok firma intensywnie zatrudnia, po to by przez kolejne dwa lub trzy tego nie robić. Jeżeli wybrałeś sobie 20 firm i pochodzą one z jednej branży to możliwe jest, że trafiłeś w moment, w którym wszystkie podmioty są świeżo po przyjęciach.  To mocno komplikuje sytuację, bo możliwość podejmowania decyzji menadżer ma ograniczoną. Stąd warto, by w Twoim portfelu firm znajdowały się podmioty z różnych branż.

Druga uwaga. Ścieżka Niezachwianej Pewności to droga dla tych, którzy sami wybierają swoje przeznaczenie. Mają na to odwagę. Znają swoją wartość i wiedzą, że ich praca przyniesie owoce. Sami decydują o tym, gdzie chcą pracować. Nie są petentami. Są partnerami. Jest w tym nie tylko wspomniana już pewność, ale i duża determinacja. Spróbuj, a przekonasz się, że to działa.

A za tydzień prawdziwa jazda bez trzymanki.

Do tej pory ukazały się następujące artykuły: