Zdobywanie pracy (część 18) – Podsumowanie procesu określania wartości Twoich umiejętności

Przeszedłeś przez proces określania wartości Twoich umiejętności na rynku ukrytym. Gratuluję. Mam nadzieję, że udało ci się odkryć więcej niż początkowo sądziłeś i Twój poziom wiedzy o samym sobie wzrósł. Mam także nadzieję, że ma to pozytywny wpływ na poczucie Twojej wartości, pewność siebie, asertywność oraz energię jaką emanujesz. To dobrze, jesteś przecież kimś jedynym w swoim rodzaju. Zasługujesz na szacunek, uznanie i dobrą pracę, w której będziesz mógł korzystać ze swoich indywidualnych mocnych stron. O ile tego chcesz, oczywiście.

Czas zatem przyjrzeć się temu co udało Ci się zidentyfikować i dokonać pierwszych wyborów. Aby przejść przez ten proces wykonaj Ćwiczenie 7 jakie dla Ciebie przygotowałem. Wyniki jakie w nim uzyskasz posłużą do dalszej pracy. W oparciu o nie wytyczysz strategię prezentowania swojej osoby na ukrytym rynku pracy. Chcę abyś przyłożył się do tego zadania. Bo to ważny moment. Na tym poziomie odetniesz to, co Ciebie nie wzmacnia lub jest słabo rozwinięte i skoncentrujesz się tylko na tym co stanowi o Twojej sile.

Ważne jest byś wybrał jedną, góra dwie kategorie. Może wydać Ci się to dziwne. Dlaczego mam pokazywać na ryku jedną lub dwie rzeczy zamiast np. pięciu? Powód jest prosty. CV jakie stworzysz musi być bardzo przejrzyste i klarowne. Skoncentrowane tylko na jednym lub dwu aspektach Twojego profilu zawodowego. Tak, aby menadżer mógł jego treść ogarnąć w parę sekund i podświadomie podjąć decyzję. Gdybyś chciał napisać o sobie wszystko co potencjalnie możesz, to uwierz mi powstała by z tego książka. A ilu decydentów zdecyduje się ją przeczytać? Czy to znaczy, że elementy z pozostałych kategorii są zbędne czy bezużyteczne? Nie. Całkiem możliwe, że jeszcze je wykorzystasz – ale o tym później.

Warto jest więc temu etapowi poświęcić trochę czasu i uwagi by otrzymany efekt był właściwy. Czego zresztą życzę Ci z całego serca. A teraz do pracy z Ćwiczeniem 7.

Do tej pory ukazały się następujące artykuły: