Zdobywanie pracy (Ćwiczenie 2)

UWAGA: ĆWICZENIE NIE JEST PRZEZNACZONE DLA OSÓB, KTÓRE BOJĄ SIĘ WODY. W TAKIM PRZYPADKU MOŻNA SOBIE WYOBRAZIĆ SIEBIE WYCHODZĄCEGO Z CIEMNEJ JASKINI NA PEŁEN SŁOŃCA I ŻYCIA ŚWIAT.

Niezwykle przydatna podczas tego ćwiczenia jest spokojna i relaksująca muzyka, która pomoże Ci odprężyć się i skoncentrować na wizualizacji.

Możesz zacząć w każdej chwili, potrzebujesz na to tylko kilku minut. Potem, wraz z tym jak obraz będzie stawał się coraz bardziej wyraźny i realny, będziesz potrzebował coraz mniej czasu – nie więcej niż kilka sekund. Postaraj się rozluźnić. Skoncentruj się na sobie i w odpowiednim dla ciebie momencie przenieś się nad jezioro. Jakie ono będzie, pozostawiam twojej wyobraźni. Skoncentruj się na wodzie. W chwili kiedy to robisz jest ona niczym niezmącona i spokojna. Wydaje się, że wszystko tkwi w bezruchu. Kiedy będziesz gotowy wskocz do niej i zanurkuj. Płynąc pod wodą zobacz, jak wokół ciebie nagle eksploduje życie. Dziesiątki różnego rodzaju ryb, stworzeń, roślin. Coś co wydawało się martwe i puste, skrywa w swoich odmętach nieopisane bogactwo fauny i flory. Dostrzegaj to bogactwo, różnorodność kolorów i form. Delektuj się tym i głęboko zanurz. Doświadczaj tej obfitości całym sobą. Obserwuj. Kiedy będziesz chciał, zakończ ćwiczenie wynurzając się i wychodząc powoli na brzeg. Odwróć się jeszcze ostatni raz i spójrz na jezioro trochę inaczej, niż robiłeś to na samym początku. Spójrz tak jak patrzy człowiek, który wie co ono w sobie kryje.

Nie powtarzaj tego ćwiczenia zbyt często. Daj swojej podświadomości czas na to, by mogła dokonać zmiany. Nie twórz presji, ani nie poganiaj samego siebie. Jeśli w twoim sposobie myślenia o rynku pracy nie nastąpi zmiana to wiedz, że jest na nią jeszcze za wcześnie. Tym niemniej ona nastąpi – a kiedy to się stanie, doświadczysz uczucia otwarcia się na nowe możliwości i bogactwa ofert. Będą pojawiać się w twoim życiu nie wiadomo skąd. Zdobywanie pracy stanie się łatwiejsze. Tak – to działa. Dlatego zaczynamy od głowy, bo to ona jest najważniejsza i to w niej rodzi się źródło sukcesu i porażki.

To ćwiczenie jest ścisle powiązane z wpisem:  Zdobywanie pracy (część 2) – Przekonania

Do tej pory ukazały się następujące artykuły:

 • Szlachcic Jaro

  Ile razy mam wykonać to ćwiczenie? Aż do skutku? Tzn. aż tę obfitość będę wywoływał w kilka sekund? Proszę napisać dokładniej, co to da? Co znaczy ‚nie robić ćwiczenia zbyt często’? Raz dziennie będzie dobrze? Trochę mnie zaskoczyło to podejście. Będzie w dalszych częściach coś ‚konktetnego’? Np. jak moje CV powinno wyglądać, gdzie ofert szukać itp?

  • http://www.nestorowicz.pl/ Bartosz Nestorowicz

   Można spróbować raz dziennie i po np.: 3 dniach zrobić przerwę. Potem wracać do ćwiczenia coraz rzadziej (dwa razy w tygodniu, potem raz itd.). W pewnym momencie poczujesz, że kiedy myślisz o zdobyciu pracy to w Twojej głowie pojawia się myśl, że jest jej dużo i jest na wyciągnięcie ręki. Oznacza to, że zmiana w Twoim sposobie myślenia o rynku pracy się dokonała.

   Co do pisania cv to już w następnym tygodniu omówienie tzw. rynku jawnego, a za dwa tygodnie metody poruszania się na nim.

   Generalnie im dalej tym więcej konkretów i praktycznych porad.

 • Szlachcic Jaro

  Ale, tak serio to bardzo ciekawe;)

 • Physio

  Muszę robić taki seans kilku znajomym. Pozytyw!

 • nurek

  Kiedy tak płynąłem i oglądałem ryby jakiś wędkarz zahaczył mnie kotwicą i wyciągnął na powierzchnie,to chyba zły znak